poniedziałek, 6 czerwca 2016

kadra

Ewa Staroń – osoba prowadząca warsztaty taneczne w projekcie, pedagog tańca, choreograf, posiada kwalifikacje animatora kultury o specjalizacji taniec współczesny. Jest organizatorem wielu imprez kulturalnych, prowadzi zajęcia warsztatowe dla nauczycieli, tancerzy, dzieci i młodzieży. W 2000 roku założyła teatr tańca Niezależna Manufaktura Taneczna. Zapoczątkowała cykl imprez promujących Taniec współczesny we Wrocławiu: pt. ,,Instalacje Taneczne”. Prezes Zarządu Centrum Inicjatyw Artystycznych. Autorka i koordynatorka projektów tanecznych. Współorganizatorka Mandala Performance Festival i programu ,,Wrocław tańczący”.

Edyta Kamińska - osoba prowadząca warsztaty taneczne w projekcie. Instruktor tańca, choreograf grupy tanecznej CHEERLEADERS WROCŁAW oraz trener Akademii Cheerleaders.  Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.  W wieku 6 lat rozpoczęła zajęcia we wrocławskiej szkole baletowej „Arabeska".Późniejsze lata to coraz intensywniejsza nauka i poszukiwanie nowych form tanecznych. Trenowała Taniec Towarzyski w szkole „Latina". Przez dziesięć lat rozwijała swoje umiejętności w Szkole Tańca Nowoczesnego „Arkadia" Jacka Gębury. Uczestniczyła w wielu szkoleniach: modern jazz, hip hop, house, funky-jazz u takich choreografów jak: Des Richardson, Mandy Moore, H. Young Woo, Joshua Pelatzky, Sabaiono, Michelle Oliwa, Thierry Thorane Verger, Bill Goodson, Charly Moandal, Andy Ninvalle, Mosse, Luciano Di Natale. 

Maciej Kuźmiński - osoba prowadząca warsztaty taneczne w projekcie, choreograf, tancerz i pedagog tańca współczesnego. Absolwent Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance  (Konserwatorium Tańca i Muzyki Trinity Laban; dawne  Laban Centre) w Londynie. W 2007 z wyróżnieniem ukończył 3-letnie studia z teatru tańca, a w 2012 (także z wyróżnieniem)  1,5-roczne studia z choreografii na tej samej uczelni. Obecnie uczy trzech  różnych technik ruchu  autorskiej techniki Dynamic Phrasing, pracy z podłogą oraz improwizacji natychmiastowej kompozycji (instant composition). Został zaproszony do wykładania tańca współczesnego w PWST w Krakowie (Wydział Teatru Tańca w Bytomiu) w 2014 roku.

Marcin Misiura - osoba prowadząca warsztaty performatywne w projekcie, W 2010 roku skończył studia na Wydziale Aktorskim PWST we Wrocławiu. Wcześniej zadebiutował w 2002 roku w spektaklu Od dziś będziemy dobrzy na podstawie tekstu Pawła Sali w reżyserii Łukasza Kosa w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Po studiach związany z Teatrem Nowym w Łodzi. Współpracuje z Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze, Wrocławskim Teatrem Współczesnym oraz Instytutem Grotowskiego, gdzie występuje w Mauzerze według Heinera Müllera w reżyserii Theodorosa Terzopoulosa. Prowadzi warsztaty teatralne, głównie z dziećmi. Regularnie współpracuje z Brave Kids Festiwal we Wrocławiu jako lider artystyczny. Jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia we Wrocławiu i Wydziale Wokalnym AM we Wrocławiu.

Monika Małobęckaosoba prowadząca warsztaty animacji oraz przygotowująca dokumentację filmową w projekcie. Absolwentka i studentka wydziału Pedagogiki w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu o specjalności Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna, gdzie pisze swoją pracę magisterską na temat "Tożsamości pamięci. Narracja pewnej wspólnoty". Jest specjalistą do spraw kultury i projektów w Gminnym Ośrodku Kultury Oleśnica i gospodarzem Gminnej Izby Pamięci w Boguszycach, gdzie prowadzi warsztaty wielopokoleniowe, podczas których mieszkańcy odkrywają, pielęgnują i kultywują pamięć o przodkach.Dodatkowo zajmuje się pracą badawczą na temat osobistych historii najstarszych mieszkańców okolicy Oleśnicy. Zbiera i prowadzi zapisy video ich narracji biograficznych. Rezultatem jej pracy są między innymi krótkie filmy, które są gromadzone w Izbie Pamięci dla przyszłych pokoleń jako niematerialne dziedzictwo kulturowe, podstawę w procesie tworzenia poczucia zbiorowej tożsamość określonej społeczności.

Arkadiusz Kniga – Leoszosoba wykonująca fotografie w projekcie oraz przygotowująca dokumentację zdjęciową. Absolwent wrocławskiej szkoły fotografii AFA, doświadczony fotograf specjalizujący się w fotografii artystycznej i sportowej , od wielu lat związany z Centrum Inicjatyw Artystycznych.

Piotr Michałowski - Absolwent kulturoznawstwa (specjalność krytyka muzyczna) na Uniwersytecie Wrocławskim (2007) oraz Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary Witolda Żuromskiego (2011), absolwent studiów podyplomowych „Administracja i Przedsiębiorczość w Kulturze (DWSSP „ASESOR” (2010). Studiował muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Kierownik i założyciel zespołu Ansambl Peregrinus (dialog kultur, etno-jazz), z którym w 2011 roku wydał płytę „Muzyczna Jurta – Śladami Tatarów (dotacja MSWiA). Uczestnik międzynarodowych warsztatów jazzowych. Koncertował m.in.w Niemczech, Włoszech, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Bośni i Hercegowinie. Współpracuje z wieloma muzykami, tworząc polskie i międzynarodowe projekty muzyczne. Uczestnik szkoleń dla animatorów międzynarodowych wymian młodzieży. Od wielu lat prowadzi działalność edukacyjną, animacyjną, artystyczną i projektową w Polsce i zagranicą. Aktor, animator i muzyk z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi i z młodzieżą. Pedagog teatralny.

Magdalena Zamorska – osoba prowadząca wykłady w projekcie, doktor współpracująca z Instytutem Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Bada techniki pracy z ciałem oraz procesy performatywne. Autorka licznych artykułów na temat sztuki ruchu w pismach: ,,Teatr”, ,,Kultura współczesna”, ,,nietak !t”.

Joanna Potkowska - nauczyciel wychowania fizycznego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im Karola Szymanowskiego , koordynatorka programów tanecznych i społecznych, tancerka teatru tańca Niezależna Manufaktura Taneczna, członek zarządu Centrum Inicjatyw Artystycznych

Adam Kamiński – kurator Laboratorium Ruchu, Mandala Performance Festival, instruktor teatralny, prezes stowarzyszenia jest człowiek, animator kultury, kurator programu tanecznego w Biurze Festiwalowym Impart 2016. Koordynator licznych projektów z zakresu sztuki performance i tańca współczesnego min: ,,Młodzieżowa Akademia Kulturalno – Społeczna”, ,,Sztuka w akcji" , ,, Wibracje Taneczne", ,, Atuty sztuki" ,, Sztuka Aktywności". Organizator warsztatów tanecznych z udziałem polskich i zagranicznych choreografów i tancerzy. Absolwent studiów podyplomowych ''Administracja i przedsiębiorczość w kulturze” w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Służb Publicznych. Członek Jury Polskiej Platformy Tańca w 2008 roku. Współorganizator pokazów performance we wrocławskich galeriach sztuki (Galeria Miejska, Galeria Entropia), klubach artystycznych (Klub Firlej) i w miejscach publicznych. Autor tekstów o tańcu i sztuce akcji min: w piśmie artystycznym ,,Format”.